Produkt dnia
JOKER biurko BIAŁE + szuflada
JOKER biurko BIAŁE + szuflada
2 325,00 zł
szt.
MOLL T5 biurko
MOLL T5 biurko
8 240,00 zł
szt.
SCOOTER 17  SZARY fotel na kółkach
SCOOTER 17 SZARY fotel na kółkach
2 350,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, dołącz do grupy naszych klientów VIP i otrzymaj darmowego ebooka..
Jak motywować dziecko do nauki.
Jak motywować dziecko do nauki.

 Jak motywować dziecko do nauki?

 

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy start w życiu i wyposażyć młodego człowieka w wartości i umiejętności, które pozwolą mu odnieść sukces i poradzić sobie z każdą sytuacją i problemem, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć na różnych etapach życia. Wielu rodziców chcąc w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w potomku, wysyła dziecko już od najmłodszych lat na liczne kursy, zajęcia czy wyjazdy, które mają w maluchu wzbudzić ciekawość świata i nauczyć nowych umiejętności. Czy to najlepsza droga?

 

Mały geniusz – geny czy wychowanie?

Nie ukrywajmy, każdy rodzic marzy, by jego dziecko było wyjątkowe i osiągnęło w życiu sukces. Od dziesiątków lat , nie tylko rodzice, ale także naukowcy zastanawiają się co przesądza o wyjątkowych zdolnościach – geny czy odpowiednie wychowanie i stymulowanie rozwoju dziecka już od pierwszych miesięcy życia. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wyjątkowe umiejętności to wypadkowa odpowiednich genów, ale także właściwego wychowania, zachęcenia i motywowania dzieci do rozwijania zainteresowań, i zdolności. Nie mamy niestety wpływu na „pakiet predyspozycji”, z którym przyjdzie na świat nasza pociecha, ale nasza postawa i świadome działanie pozwoli w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w naszym dziecku.Nie przeszkadzaj i towarzysz – czyli jak wychować małego geniusza

Dziecko rodzi się z naturalną ciekawością świata, Obserwuje, naśladuje, uczy się, podgląda, zadaje pytania. Warto ten czas dobrze wykorzystać – nie zbywać dziecka burkliwym: „Nie teraz!”, „Nie mam czasu!”, „Idź pobaw się z bratem!”. Cierpliwie dziecku odpowiadać, pokazywać świat i zachęcać do dalszych poszukiwań i dociekliwości.

 

Dziecko najchętniej uczy się przez zabawę i naśladownictwo. Pamiętaj, że najwięcej czasu dziecko spędza z Tobą – rodzicem i to Ty jesteś autorytetem, i wzorem do naśladowania. Jeśli nie chcesz, by Twoje dziecko spędzało popołudnie z telefonem w ręce bądź przed komputerem, daj dziecku przykład, sam odłóż telefon i sięgnij po książkę. Chcesz zachęcić kilkulatka do jazdy na rowerze? Wsiadaj na rower i zorganizuj rodzinną wycieczkę za miasto. 

Pamiętaj, że dziecko jest doskonałym obserwatorem i większość wartości, nawyków czy zwyczajowych zachowań wynosi z domu. Znacznie bardziej efektywna będzie nauka języka angielskiego, jeśli to wy będziecie do dziecka zwracać się w języku angielskim. Czytać i oglądać anglojęzyczne książeczki czy bajki, niż jedne zajęcia w tygodniu.

 

Tu dochodzimy do bardzo ciekawego zagadnienia, mianowicie czy warto posyłać kilkulatka na dodatkowe zajęcia? Tak, jeżeli zajęcia będą dostosowane do wieku dziecka i nie przesadzimy z ich ilością. Jeśli zafundujemy dziecku jednoczesny udział w kursie językowym, kółku muzycznym, zajęciach z karate oraz kursie szybkiego czytania, możemy odnieść przeciwny skutek. Maluch będzie przestymulowany, znudzony i zniechęcony liczbą nowych wrażeń. Tym sposobem możemy zabić w dziecku chęć poznawania świata. 

Podążajmy za dzieckiem. Obserwujmy czym interesuje się nasz maluch i co sprawia mu przyjemność. Jeśli dziecko chętnie sięga po instrumenty, lubi muzykę, kołysze się w rytm zasłyszanych dźwięków, może warto posłać malucha na zajęcia umuzykalniające. We wszystkim wskazany jest umiar.

 

Pamiętajmy, że dziecko uczy się głównie poprzez obserwacje i naśladownictwo. To my, rodzice, jesteśmy dla malucha wzorem. Dzieci są kalką naszych zachowań. Wspierajmy dziecko w rozwoju, stymulujmy i zachęcajmy do poznawania świata i rozwijania zdolności. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl